Ogrody dla mieszkańców – rozmowa online

Trójmiasto może pochwalić się kilkoma ogrodami i ogródkami, które zakładają i o które dbają mieszkańcy. Tego typu oddolne działa są szczególnie wartościowe w obliczu zmian klimatu oraz pandemii. Wpływają na budowanie odporności miejskiej, pełnią funkcje edukacyjne, integrujące i spajające społeczność na poziomie międzypokoleniowym, pozwalają na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Podczas spotkania porozmawiamy o ogrodzie społecznym przy Szkole Podstawowej nr 23 w Gdyni, o ogrodzie PLONY, czyli społecznej inicjatywie ogrodniczej na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku oraz o ogrodzie sąsiedzkim przy ul. Źródlanej w Gdyni Orłowie.


Goście:
Małgorzata Sokołowska – inicjatorka powstania Otwartego Ogrodu Społecznego przy szkole podstawowej nr 23 w Gdyni, który łączy aspekty edukacyjne, ekologiczne, społeczne i kulturowe, znosi bariery i przeciera nowe szlaki. Miłośniczka ludzi, a dokładniej kreowania przestrzeni, miejsc i działań mogących ich do siebie zbliżyć.


Michalina Jasińska i Agata Biernacik – wspólnie tworzą PLONY, czyli społeczną inicjatywę ogrodniczą na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku. PLONY to miejsce, gdzie ludzie mogą się spotykać i uprawiać własne warzywa, dzieci poznać przyrodę a mieszkańcy spędzić wolny czas. Latem przestrzeń wypełniona jest programem wykładów, warsztatów, wycieczek i pokazów filmowych.


Kuba Gorski – reprezentant grupy zaprzyjaźnionych ze sobą rodzin, które od kilku lat dbają ogród sąsiedzki przy ul. Źródlanej w Gdyni Orłowie. Dostęp do ogrodu jest otwarty, furtka nie jest zamykana na klucz, a jego gospodarze zgodnie dzielą między sobą zakres prac.

Jednocześnie transmisja na żywo odbywać się będzie na fanpage’u UrbanLab Gdynia na Facebooku: https://www.facebook.com/UrbanLabGdynia/

Zapraszamy do wysłuchania wykładu online, a także zadawania pytań i komentowania.

15/09/2021

Godzina wydarzenia: 17:30-18:30

Miejsce wydarzenia: Urban Lab Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98