Praca w pandemii. Kobiety na rynku pracy – rozmowa online

Jak pandemia wpłynęła na sytuację zawodową kobiet? Czy była impulsem do podnoszenia kwalifikacji lub przebranżowienia? W jaki sposób kobiety radzą sobie z podwójną rolą w domu i w pracy? Czy istnieją rozwiązania systemowe, które można wprowadzić na poziomie samorządów lub samych firm po to, aby wesprzeć kobiety w trakcie pandemii?


Gościnie:
Agata Witczak – przez ostatnie 9 lat szefowa gdyńskiego oddziału Refinitiv (dawniej znanego jako Thomson Reuters). Karierę w tej spółce rozpoczęła w styczniu 2009, kiedy została szefową HR, a od czerwca 2021 zarządza regionalnymi strukturami HR pozostając członkiem zarządu oddziału w Gdyni. Z jej inicjatywy w Gdyni od kilku lat organizowana jest konferencja Follow the Rabbit, przewidziana dla specjalistów HR z całej Polski. Działa także pro bono, sama oraz ze swoim zespołem aktywnie włącza się w wolontariat i działania charytatywne.

Alicja Zajączkowska – z wykształcenia ekonomista i trenerka, a ponadto doradca biznesowy i mentorka. Specjalizuje się w zakresie badań społecznych, ewaluacji, innowacji społecznych, strategii rozwoju oraz zarządzania organizacjami i projektami. W wolnym czasie maluje oraz wędruje z kijami po plaży na krótszych i dłuższych dystansach, chce w ten sposób przejść całe polskie wybrzeże Bałtyku.

Sylwia „Nikko” Biernacka – zawodowo zajmuje się inspirowaniem kobiet do zmiany i wspieram ich w rozwoju. Jako trenerka i fotografka realizuje autorskie warsztaty, spacery i podróże rozwojowe dla kobiet, w których fotografia jest narzędziem samopoznania. Ukończyła Program Liderzy PAFW (Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności), Szkołę Tutoringu Fundacji Szkoła Liderów i szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Jest autorką i realizatorką kursów doradztwa osobistego, zawodowego i społecznego, opartych na autorskiej metodzie z elementami couchingu. Brała udział w programie International Visitor Leadership Program organizowanym przez Departament Stanu USA.

Jednocześnie transmisja na żywo odbywać się będzie na fanpage’u UrbanLab Gdynia na Facebooku: https://www.facebook.com/UrbanLabGdynia/

Zapraszamy do wysłuchania wykładu online, a także zadawania pytań i komentowania.

22/09/2021

Godzina wydarzenia: 17:30-18:30

Miejsce wydarzenia: Urban Lab Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98