Projekcja filmu online „(…) ale pięknie” – wykład online

Film „(…) ale pięknie” (2019) pokazuje kilka przeplatających się ze sobą historii: małżeństwa Szwajcarów, które zdecydowało się na przywrócenie do życia wyjałowionej ziemi i założenie gospodarstwa permakulturowego, indyjskiego inżyniera, który uczy kobiety budowy i montażu paneli słonecznych, oraz leśnika z powołania, który z miłością i wiedzą opowiada o lesie oraz właściwym wykorzystaniu jego potencjału. Film Erwina Wagenhofera to powolna opowieść o powrocie do natury, zmianie priorytetów w rozwoju cywilizacji pod kątem dbania o naszą planetę i troski o nas samych.

Zielona transformacja jako wyjście z koronakryzysu – Wykład Bartłomieja Kozka

Pandemia przewróciła do góry nogami plany na przyszłość całego świata. Jak wychodzić z koronakryzysu? Przygotowywane obecnie scenariusze zakładają silny nacisk na rozwiązania przyjazne środowisku (inwestowanie w odnawialne źródła energii, nowe wzorce produkcji i konsumpcji, ochronę przyrody, zrównoważoną gospodarkę wodną). W jaki sposób umiejętnie łączyć wychodzenie z kryzysu z budową nowego, bardziej sprawiedliwego dla Ziemi systemu?

Bartłomiej Kozek – kierownik Działu Zielonej Transformacji w Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Specjalizuje się w kwestiach, związanych z kryzysem klimatycznym oraz sposobach na jego rozwiązanie, gospodarką o obiegu zamkniętym oraz budową przyjaznych dla ludzi i środowiska miast. Szczególnie istotne jest dla niego łączenie polityki środowiskowej i społecznej w duchu trwałego, zrównoważonego rozwoju oraz budowa innowacyjnej, zielonej gospodarki. Jest autorem tekstów oraz współautorem opracowań, takich jak „Zielony Nowy Ład w Polsce”, „Zielony Nowy Ład społeczny”, materiałów o podatkach ekologicznych oraz wpływie zmian klimatu na zdrowie publiczne w przewodnikach Krytyki Politycznej. Jest polskim korespondentem magazynu „Green European Journal”.

Harmonogram:

17:00-18:30 – projekcja online filmu „(…) ale pięknie”, 2019, reż. Erwin Wagenhofer

Link i hasło podamy w sobotę, 19.06.2021 r. o godz. 17:00.
Oglądanie można rozpocząć w godzinach 17:00-21:00.

19:00-20:00 – Zielona transformacja jako wyjście z koronakryzysu | Wykład Bartłomieja Kozka

Wydarzenie realizowane jest w ramach cyklu KLIMAT, interdyscyplinarnych spotkań na temat zachodzących globalnych i lokalnych zmian. Cykl włącza do rozmowy stronę naukową, urzędniczą i społeczną.

Zapraszamy do wysłuchania wykładu online, a także zadawania pytań i komentowania.

Jednocześnie transmisja na żywo odbywać się będzie na fanpage’u UrbanLab Gdynia na Facebooku: https://www.facebook.com/UrbanLabGdynia/

19/06/2021

Godzina wydarzenia: 17:00-20:00

Miejsce wydarzenia: Urban Lab Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98