Recepta wypisana dla miasta. Miasta w czasie pandemii – wykład online Marty Żakowskiej

Podczas spotkania przyjrzymy się dobrym przykładom rozwiązań zastosowanych w trakcie pandemii w miastach w zakresie przestrzeni publicznej, miejskiej zieleni, czy komunikacji. Skąd płyną dobre przykłady? Czego już dziś możemy się uczyć od innych miast na świecie? Czy koncepcja miasta 15-minutowego zyska na popularności?

Marta Żakowska – antropolożka miejska, współzałożycielka i redaktorka naczelna Magazynu Miasta, pierwszego w Polsce interdyscyplinarnego i popularnonaukowego magazynu o mieście; inicjatorka Szkoły Architektury Społeczności (I edycja: 2020), ekspertka w obszarze miejskiej kultury mobilności. Prowadzi seminaria miejskie w School of Ideas SWPS oraz w Instytucie Badań Przestrzeni Publicznej ASP w Warszawie i prowadziła różne miejskie seminaria niezależne, w tym m.in. popołudnia Społeczne Konteksty Budowania w czasie festiwalu Warszawa W Budowie. Autorka tekstów poruszających społeczne konteksty architektury publikowanych m.in. w Magazynie Miasta, Architektura Murator, Architektura&Biznes, Polityce i Gazecie Wyborczej i współautorka podcastu „Magazyn Miasta” na tokfm.pl. Pomysłodawczyni i autorka przewodnika oraz programu edukacyjnego „Miasta przyjazne starzeniu” zrealizowanego we współpracy z Globalną Siecią Miast i Gmin Przyjaznych Starzeniu WHO. Reprezentantka Polski w europejskiej grupie aktywistów City Makers biorącej udział w procesie tworzenia nowej Europejskiej Agendy Miejskiej.

Jednocześnie transmisja na żywo odbywać się będzie na fanpage’u UrbanLab Gdynia na Facebooku: https://www.facebook.com/UrbanLabGdynia/

Więcej informacji na stronie Urban Lab Gdynia.

26/04/2021

Godzina wydarzenia: 17:30

Miejsce wydarzenia: Urban Lab Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98