Rola kultury wobec wyzwań kryzysu klimatycznego i pandemii w Polsce – wykład online

W wykładzie będzie poruszony wątek niezbędnej zmiany postaw jednostek i społeczeństw, bez której to nie uda się przeciwdziałać przyszłym kryzysom. O ile zmianę świadomości społecznej może kreować nauka i edukacja, o tyle w proces zmiany postaw musi włączyć się kultura, której rolą od zawsze było stawianie granicznych pytań i wytrącanie nas ze strefy komfortu. Dziś ta rola kultury musi być odczytana na nowo.


Wojciech Kłosowski – ekspert samorządowy w zakresie strategicznego planowania rozwoju lokalnego i regionalnego, jeden z najbardziej doświadczonych polskich specjalistów w zakresie rewitalizacji miast. Od ponad 25 lat pracuje jako niezależny doradca władz samorządowych. Autor i współautor licznych strategii i planów dotyczących rozwoju miast i regionów, w tym strategii gospodarczych, programów rewitalizacji, polityk społecznych, strategii w zakresie kultury. Jest autorem m. in. podręcznika „Wyspy szans. Jak budować strategie rozwoju lokalnego”. Prywatnie – dziadek ośmiorga wnuków, autor powieści, szablista i zapalony uczestnik LARPów.


Wydarzenie towarzyszy drugiej edycji konferencji online „Miasta Świadome – Globalne wyzwania, lokalne rozwiązania”.

Zapraszamy do zadawania pytań i komentowania.

Jednocześnie transmisja na żywo odbywać się będzie na fanpage’u UrbanLab Gdynia na Facebooku: https://www.facebook.com/UrbanLabGdynia/

18/11/2021

Godzina wydarzenia: 17:30-18:30

Miejsce wydarzenia: Urban Lab Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98