Silna wspólnota w miastach po pandemii – wykład online Agaty Stafiej-Bartosik z Ashoki

W jaki sposób budowanie podmiotowości i sprawczości w ludziach jest sposobem na budowanie rezyliencji i elastyczności miast? Budowanie odporności jest szczególnie potrzebne w świecie, w którym takie wydarzenia jak pandemia Covid-19 mogą mieć miejsce coraz częściej. Podczas wykładu dowiemy się w jaki sposób wzmacniać mieszkańców na poziomie samorządów i lokalnych społeczności oraz dlaczego w programach odbudowy po pandemii ta kwestia powinna być uwzględniona, zabudżetowana i spriorytetyzowana.

Agata Stafiej-Bartosik – od 2014 roku prowadzi Ashokę, międzynarodową sieć innowatorów_ek społecznych w Polsce. Jest związana z Ashoką od 2001 roku, kiedy została wybrana jako Ashoka Fellow za działalność w zakresie promowania narzędzi marketingu i mediów, jako sposobu wzmacniania organizacji pozarządowych. Agata jest współzałożycielką Fundacji Komunikacji Społecznej oraz organizacji SMartKollektiv (Serbia). Była pierwszą osobą w Polsce, której stanowisko pracy nazywało się Menedżer ds. społecznej odpowiedzialności firmy. Funkcję tę pełniła w firmie Danone, gdzie tworzyła i prowadziła program Podziel się Posiłkiem oraz Partnerstwo dla Zdrowia. W 2007 roku Agata założyła firmę doradczą ASB Consulting, zajmującą się wspieraniem firm w projektowaniu programów nastawionych na generowanie realnych zmian i efektów społecznych, która została włączona do Zespołu ds. zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu w dziale Doradztwa PwC. Studiowała socjologię i sztuki spektaklu w Polsce i we Francji. Ukończyła kurs ekonomii behawioralnej na Duke University. Jest absolwentką Leadership Academy for Poland. Przez lata nie może wyjść ze zdumienia, jak mało świat wie o Ashoka Fellows – ludziach którzy innowacyjnie, systemowo i skutecznie zmieniają świat na lepsze. Zdumienie to, a czasem nawet złość, są dla niej nieustającą inspiracją do działania.

Zapraszamy do wysłuchania wykładu online, a także zadawania pytań i komentowania. Transmisja na żywo odbywać się będzie na fanpage’u UrbanLab Gdynia na Facebooku.

10/05/2021

Godzina wydarzenia: 17:30-18:30

Miejsce wydarzenia: Urban Lab Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98