Spotkanie online z rzeszowskimi artystami

W trakcie spotkanie będzie można poznać dwie wyjątkowe artystki z Rzeszowa, które opowiedzą o sztuce, pięknie i przestrzeni miejskiej:

Beata Dencikowska (magister sztuki) – to 4-krotna Stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Z zawodu i wykształcenia – profesjonalny muzyk-pianista (z ponad 20-letnim stażem edukacyjno-koncertowym w kraju i za granicą m.in.: Hamburg HfMT, StadtTheater Bielefeld, MasterClass Metz, New York, Warszawa i Katowice) a z zamiłowania artysta-malarz techniki abstrakcyjnej, jak również CEO BeDe Art Studio (miejsca, gdzie mieszanka muzyki i sztuki abstrakcyjnej tworzy jedność). Dotychczas jej obrazy można było zobaczyć, m.in. podczas wystaw: w Gallery Steiner w Wiedniu (Austria), w Marbelli (Hiszpania), w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie (Polska), w UrbanLAB Rzeszów, podczas WOŚP jak i innych. Obecnie przygotowuje się do kolejnych wystaw – m.in w USA, Chinach (Shanghai), Niemczech, ponownie w Wiedniu oraz w przestrzeni miejskiej Naszego miasta Rzeszowa – UrbanLAB. Obrazy Beaty są bardzo cenione przez miłośników jak i kolekcjonerów przede wszystkim w USA (Nowy York), Niemczech, Austrii (Wiedeń), Luksemburgu, Belgii, Czechach (Praga), na Węgrzech (Budapest) jak również w Polsce – m.in. Warszawie, Katowicach, Lublinie, Poznaniu, Łodzi oraz Rzeszowie, skąd miały miejsce pierwsze międzynarodowe oraz krajowe zamówienia. Jak sama mówi „Niektórzy powiedzą, że to co osiągnęłam to mało, inni, że dużo ale ja wiem jedno – do odważnych świat należy więc niech sztuka BeDe Art Studio przeniknie wszędzie a Ty zakochuj się w niej codziennie na nowo. Tego sobie i Tobie życzę!” 

Małgorzata Szwagiel – mistrz florystyki, absolwentka Studiów Podyplomowych na kierunku Florystyka w Krakowie. Właścicielka Pracowni florystycznej Red Floral Art. II Wicemistrz Krajowych Florystycznych Mistrzostw Regionów. Członek Stowarzyszenia Florystów Polskich oraz Podkarpackiego Klubu Florystów przy SITO Rzeszów. Nauczyciel florystyki w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie, nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Inżynieryjno –Ekonomicznej w Rzeszowie. Asystuje wielu mistrzom polskim i zagranicznym podczas pokazów florystycznych. Jako uczestniczka pokazów przekazuje emocje poprzez kwiaty, zaskakuje widownię nowymi pomysłami. Florystyka to jej pasja, którą nieustannie rozwija. Kwiaty dają jej radość życia, kwiaty to lekarstwo na złe chwile. Kreacje floralne to jej żywioł, możliwość pokazania piękna kwiatów oraz przeniesienie wiedzy do świata magii, pokazania co w duszy gra… 

Więcej informacji na stronie Urban Lab Rzeszów.

11/02/2021

Godzina wydarzenia: 17:00

Miejsce wydarzenia: Urban Lab Rzeszów, ul. 3 Maja 13