Streetworking w sieci. Wsparcie dla młodzieży – wykład online Anny Andrzejewskiej-Cioch

Młodzież komunikuje się przez internet. W treściach przekazywanych w sieci często odnaleźć można sygnały alarmujące ludzkie problemy, a nierzadko osobiste tragedie. Łatwość komunikowania się w sieci, anonimowość i poczucie swobody powoduje uwalnianie skrywanych emocji oraz głęboką szczerość. Sygnały i znaki emitowane przez młodych ludzi nie powinny pozostawać pomijane i bagatelizowane. Współcześnie, profesjonalna pomoc osobom nieradzącym sobie z problemami jest potrzebna nie tylko w świecie rzeczywistym, ale również, a może przede wszystkim, w cyberprzestrzeni.

Dr Anna Andrzejewska-Cioch – działa w obszarze wsparcia i terapii młodzieży. W 2013 r. obroniła pracę doktorską „Uzależnienie od Internetu wśród młodzieży gimnazjalnej”, jest autorką wielu publikacji dotyczących pracy socjalnej, pracy z rodziną, uzależnień, streetworkingu, problemu samobójstw i ubóstwa, gościła z wystąpieniami na ponad 20 konferencjach naukowych, jest Certyfikowanym Suicydologiem Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego, Certyfikowaną Trenerką Umiejętności Społecznych TUS SST, członkinią Polskiego Stowarzyszenia Familiologicznego, Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego i Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej. Pełni rolę koordynatorki gdyńskiego programu „Kręgi na wodzie. Widzę- Rozumiem- Działam”, kierowanego do gdyńskich rodzin dotkniętych problemem samobójstwa.

Jednocześnie transmisja na żywo odbywać się będzie na fanpage’u UrbanLab Gdynia na Facebooku: https://www.facebook.com/UrbanLabGdynia/

Zapraszamy do wysłuchania wykładu, a także zadawania pytań i komentowania.

27/09/2021

Godzina wydarzenia: 17:30-18:30

Miejsce wydarzenia: Urban Lab Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98