Szkoła życia czyli młodzież w koronakryzysie – rozmowa online

Na początku była mobilizacja, potem stopniowe popadanie w rutynę, rosnąca presja ze strony nauczycieli, coraz bardziej odczuwalny brak kontaktu z rówieśnikami, samotność i niestabilna sytuacja rodziców. To tylko niektóre czynniki, które na co dzień wpływają na stan psychiczny polskiej młodzieży w trakcie pandemii. Pandemia może być dla wielu młodych ludzi przyspieszoną lekcją dorastania, dawania najbliższym i przyjaciołom potrzebnego wsparcia, budowania relacji i sprawczości. Jak wesprzeć młodzież w tym trudnym czasie?

Goście:

Anna Andrzejewska-Cioch – koordynatorka programu „Kręgi na wodzie – widzę, rozumiem, działam”, który jest kierowany do gdyńskich rodzin dotkniętych problemem samobójstwa.

Edyta Sinacka-Kubik – psycholog, psychoterapeuta. Na co dzień kieruje Zespołem Pomocy Psychologicznej w Miejskim Ośrodku Pomocy społecznej w Gdyni, pracuje psychoterapeutycznie indywidualnie z młodzieżą i dorosłymi oraz z rodzinami.

Maciej Dębski – założyciel i prezes Fundacji Dbam o Mój Z@sięg. Socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki (Instytut Socjologii Uniwersytetu Gdańskiego), edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich.

Jednocześnie transmisja na żywo odbywać się będzie na fanpage’u UrbanLab Gdynia na Facebooku: https://www.facebook.com/UrbanLabGdynia/

Więcej informacji na stronie Urban Lab Gdynia.

21/04/2021

Godzina wydarzenia: 17:30

Miejsce wydarzenia: Urban Lab Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98