Wokół książki „Betonoza. Jak się niszczy polskie miasta” – rozmowa Jana Mencwela i Magdaleny Milert

Beton, beton, beton. Ostatnie remonty i rewitalizacje pokazują, że to jedyne, ulubione narzędzie projektowania przestrzeni. Jak to się dzieje, że tak chętnie wycinamy drzewa, równamy trawniki i usuwamy rabaty by zastąpiły je kamienne płyty i kostka Bauma? Jakie skutki niesie takie myślenie i co można z tym zrobić? Kto może pomóc w tej sprawie? O tym i o innych aspektach betonowy opowie nam Jan Mencwel, autor Książki „Betonoza. Jak się niszczy polskie miasta”.

Rozmawiać będą:

Jan Mencwel – polski animator kultury, publicysta, komentator, działacz społeczny i aktywista miejski, współzałożyciel i przewodniczący stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

Magdalena Milert – architektka i urbanistka, absolwentka Politechniki Śląskiej. Pracowała kilka lat w biurach architektonicznych, po czym zajęła się opowiadaniem o tym, jak robić miasto. W swoich social mediach jako @pieing mówi o gospodarce przestrzennej, architekturze, urbanistyce oraz psychologii architektury i przestrzeni. Propaguje dobry miejski UX.Wydarzenie towarzyszy drugiej edycji konferencji online „Miasta Świadome – Globalne wyzwania, lokalne rozwiązania”.

Jednocześnie transmisja na żywo odbywać się będzie na fanpage’u UrbanLab Gdynia na Facebooku: https://www.facebook.com/UrbanLabGdynia/

Zapraszamy do zadawania pytań naszym gościom i komentowania.

03/11/2021

Godzina wydarzenia: 17:30-18:30

Miejsce wydarzenia: Urban Lab Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98