Zrównoważone budownictwo – nie ma na co czekać – wykład online Macieja Gwoździa

Zmiany klimatyczne spowodowane ingerencją człowieka w środowisko naturalne odciskają piętno na wszystkich strefach życia ludzi, zwierząt i roślin. Rozpowszechniając ideę zrównoważonego rozwoju w sektorze budownictwa możemy w znacznym stopniu ograniczyć jego negatywny wpływ na środowisko przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego standardu oraz niskich kosztów eksploatacji powstających obiektów. Biorąc pod uwagę fakt, że 90% czasu spędzamy w budynkach a budynki odpowiadają za zużycie prawie 50% surowców mineralnych i 40% energii – trzeba działać tu i teraz.

Maciej Gwóźdź – architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Założyciel spółki Costa Project zajmującej się zarządzaniem projektami i certyfikacją zielonych budynków w systemach LEED, BREEAM, WEEL. Costa Project od początku swojej działalności jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC i jako pierwsza firma z Trójmiasta, zajmuje się kompleksowo certyfikacją zrównoważonych budynków. W 2019 roku zorganizowała w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym konferencję pt. Trójmiejski Dzień Zielonych Budynków.

Zapraszamy do wysłuchania wykładu online, a także zadawania pytań i komentowania.  Jednocześnie transmisja na żywo odbywać się będzie na fanpage’u UrbanLab Gdynia na Facebooku: https://www.facebook.com/UrbanLabGdynia/

18/08/2021

Godzina wydarzenia: 17:30-18:30

Miejsce wydarzenia: Urban Lab Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98