Zrównoważone korzystanie z zasobów wodnych – wykład online

Światowy Dzień Oceanów wypada co roku 8 czerwca. Jest okazją do tego, aby przypomnieć w jaki sposób chronić zasoby wodne naszej planety w czasach, gdy dotyka je szereg problemów jak zanieczyszczenie, przełowienie i zmiany klimatu. Spowodowane przez pandemię zatrzymanie statków w portach, zmniejszenie ruchu samochodowego, zamknięcie lub ograniczenie działalności hoteli i restauracji podczas lockdownów już nam pokazały jak korzystnie ograniczenie działalności człowieka wpływa na środowisko naturalne. Czy zatem oznacza to, że jedynym sposobem na odrodzenie fauny i flory mórz jest wprowadzenie restrykcji dla człowieka, a ochrona zasobów morskich musi równać się ogromnym wyrzeczeniom, ograniczeniom i zakazom? A może jednak jesteśmy w stanie wypracować rozwiązanie, w którym „wilk będzie syty i owca cała”?

Dominika Wojcieszek – jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego oraz San Francisco State University. Jej różnorodne doświadczenie obejmuje badania paleooceanograficzne, zarządzanie laboratorium badawczym, wolontariaty paleontologiczne i nurkowe, rejsy badawcze, opracowywanie i prowadzenie zajęć i warsztatów edukacji morskiej, wystąpienia w radiu i telewizji. Współtworzyła publikacje dotyczące metod edukacji morskiej oraz krótką książkę dla dzieci pt. „Podwodne podróże”. Jest wielką fanką środowiska naturalnego, i chociaż wielu jego części nie ma potrzeby doświadczać na własnej skórze, dokłada wszelkich starań aby pomóc je zachować dla przyszłych pokoleń. Obecnie zawodowo związana z edukacją morską. Poza pracą pełni rolę Członka Zarządu European Marine Science Educators Association i jest Fundatorką oraz Prezesem Zarządu Fundacji Tygrysie Lilie, działającej na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Zapraszamy do wysłuchania wykładu online, a także zadawania pytań i komentowania.

Jednocześnie transmisja na żywo odbywać się będzie na fanpage’u UrbanLab Gdynia na Facebooku: https://www.facebook.com/UrbanLabGdynia/

14/06/2021

Godzina wydarzenia: 17:30-18:30

Miejsce wydarzenia: Urban Lab Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98